ИСПОРАКА

Почетна » ИСПОРАКА

Стандардна испорака

Fragrance.mk ќе го испорача вашиот парфем промотивно насекаде низ Македонија БЕСПЛАТНО за секоја нарачка над 2000 денари. За нарачки под 2000 денари, испораката изнесува 160 денари. Нарачките направени до 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака истиот ден. Останатите направени по 14:00 часот, ќе бидат предадени на курирот за испорака наредниот ден. Неработни денови се Сабота, Недела и државни празници.

Пратките се испорачуваат преку ЕЛС Еко Логистик и Пост Експрес. Откако вашата пратка ќе биде преземена од страна на курирот, ќе добиете известување на вашата email адреса со број за следење на пратката.

Времетраењето на испораката е од 1-5 работни дена, во зависност од тоа каде се испорачува пратката. Вообичаено, пратките за Скопје се доставуваат наредниот ден, 1-2 работни дена до поголемите градови и скопските приградски населби и 3-5 работни дена до помалите градови и селата.

Доколку имате потреба од повеќе информации пратете ни email или јавете се на 072/73 33 98.

Пратките со стандардна достава се испорачуваат до адреса (до влез), а не до вашиот стан или канцеларија.

DHL Express

Fragrance.mk нуди и опција за брза достава преку DHL Express. Нарачките направени до 14 часот, се доставуваат следниот работен ден до 18:00 часот до поголемите места низ Македонија. DHL не нуди опција за откуп, па затоа оваа опција е достапна само за плаќање со картичка или преку IUTE. Пратките се испорачуваат до врата.

Оваа услуга е достапна до следниве места: Скопје (градско подрачје), Битола, Велес, Гевгелија, Гостивар, Кавадарци, Кичево, Куманово, Охрид, Прилеп, Струмица, Тетово, Штип, Кочани, Неготино и Струга.

3 мај (Велики Петок) и 6 мај (Втор ден Велигден) се неработни денови.

Сите нарачки примени по 14 часот 2 мај ќе бидат предадени на пошта за испорака во вторник на 7 мај.

Испораката за време на новогодишните и божиќните празници: Нарачките направени по 14 часот на 30.12.2022 ќе се предадат на курирската служба на 03.01.2023.

Нарачките направени по 14 часот на 05.01.2023 ќе се предадат на курирската служба на 09.01.2023.

Од 09.01.2023 испораката ќе се одвива вообичаено.

БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

За нарачки над 2000 денари, испораката ја плаќаме ние.

СИГУРНО ПЛАЌАЊЕ

Изберете сигурно плаќање со картичка, во готово при достава или на рати.

ОРИГИНАЛНИ ПРОИЗВОДИ

Продаваме исклучиво оригинални производи. ГАРАНТИРАНО!

ПОДАРОК

Можеме да го испорачаме вашиот парфем спакуван како подарок.

БРЗА ИСПОРАКА

Вашата пратка ќе биде процесирана најдоцна следниот работен ден.
Оваа страна користи cookies за да овозможи комплетна фунционалност. За повеќе информации кој тип на податоци се опфатени во cookies, посетете ја страната за Политика на приватност.
Внесете дел од називот на производот што го барате.

Женски парфеми

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Машки парфеми

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor