GIVENCHY L’Interdit EDP

Искусете ја возбудата на забранетото со L’Interdit, мирис кој ве поканува да и пркосите на конвенцијата и да ја прифатите вашата единственост.

Сензуален букет од цвет од портокал, јасмин и тубероза. Спротивно на тоа, земјените темни тонови произлегуваат од ветивер и пачули за да создадат смел и сензуален мирис.

Ново на Fragrance

AQUOLINA

Pink Sugar

Pink Sugar е првиот мирис на италијанскиот козметички бренд Aquolina. Цветно, овошен гурмански мирис за млади девојки кои...

DAVIDOFF

Cool Water

Cool Water е ароматичен, воденест мирис за мажи. Освежувачки остар мирис, едноставен и доста мажествен, претставен во 1988 година...

LANCOME

O de Lancome

O de Lancome е цитрусен мирис за жени кој беше лансиран во 1969. Носот зад овој мирис е Robert Gonnon. O de Lancome е совршен за лето. 

Top 15

ЖЕНСКИ
ПАРФЕМИ

Погледнете ја целата листа на популарни женски парфеми.

 

PARFUMS DE MARLY

Pegasus

Со потпис кој зрачи со префинетост и оддава почит на традицијата, овој мирис ја отелотворува суштината на вистински џентлмен.

Pegasus се отвора со хармоничен спој на овошје, дрво и зачин, беспрекорно спојувајќи ги мирисите на чемпрес, бергамот и хелиотроп. Неговото срце открива прекрасно испреплетена комбинација од јасмин, лаванда и горчлив бадем, создавајќи пудреста, свежа арома која ги плени сетилата. Основните ноти остануваат на кожата, со ванила споена со егзотичен пресврт на килибар и сандалово дрво, додавајќи длабочина и богатство на мирисот.

Top 15

МАШКИ
ПАРФЕМИ

Погледнете ја целата листа на популарни машки парфеми. 

 

Инспириран од Parfums De Marly Delina, Club de Nuit Imperiale е исклучиво женски мирис кој сигурно ќе ги воодушеви модерните млади и средовечни жени кои сакаат да истражуваат нови ориентални мириси.

Мирисот започнува со свежа и овошна горна нота на личи, бергамот и морско оревче, која брзо еволуира во срце од турска роза, божур, мошус и ванила. Овие кремасти, цветни ноти се совршено надополнети со основата на мирисот, кој содржи ноти на кашмир, кедар, темјан и ветивер.

Guaranteed

100% ОРИГИНАЛНИ ПАРФЕМИ

Кога се работи за купување на парфеми преку интернет, разбирливо е присуството на недоверба кај купувачот. Ве уверуваме дека ние продаваме исклучиво оригинални производи. Еден од најдобрите начините да препознаете фалсификувани парфеми е нереално ниската цена. Такви производи најчесто можете да сретнете на facebook, на пример сите парфеми имаат иста цена. Секој е парфем има различна набавна цена, па е нелогично да сите парфеми се продаваат по иста цена.

1

ОРИГИНАЛНИ ПРОИЗВОДИ

Реални фотографии од нашите производи.

2

СИГУРНИ ПРАТКИ

Погледнете како ќе биде спакувана вашата пратка.

3

ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ

Само мал дел од нашите задоволни купувачи.

Fragrance

БЛОГ

Добредојдовте на нашиот блог. Разговараме за различни мирисни теми. Сместете се комотно, прочитајте, коментирајте и оставете предлози за нови теми.

ПОНУДИ И ТРЕНДОВИ

Newsletter Пријава

Внесете ја вашата email адреса и дозволете да ве известуваме за новитети и попусти...

 

БИДЕТЕ ВО ТЕК

Следете не

Станете дел од нашите пријатели на социјалните мрежи и дознајте први за попустите и новитетите кои ги објавуваме...

БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

За нарачки над 2000 денари, испораката ја плаќаме ние.

СИГУРНО ПЛАЌАЊЕ

Изберете сигурно плаќање со картичка или во готово при достава.

ОРИГИНАЛНИ ПРОИЗВОДИ

Продаваме исклучиво оригинални производи. ГАРАНТИРАНО!

ПОДАРОК

Можеме да го испорачаме вашиот парфем спакуван како подарок.

БРЗА ИСПОРАКА

Вашата пратка ќе биде процесирана најдоцна следниот работен ден.

Оваа страна користи cookies за да овозможи комплетна фунционалност. За повеќе информации кој тип на податоци се опфатени во cookies, посетете ја страната за Политика на приватност.
Внесете дел од називот на производот што го барате.

Женски парфеми

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Машки парфеми

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor