Блог

Почетна » Блог » ТОП 5 КЛАСИЧНИ ПРОЛЕТНИ МАШКИ ПАРФЕМИ

ТОП 5 КЛАСИЧНИ ПРОЛЕТНИ МАШКИ ПАРФЕМИ

На самиот праг од пролетта, време е да го замените и вашиот парфем. Изборот за идеален парфем е подеднакво важен како за жените, така и за мажите. Оставете свој мирисен потпис кој отсекогаш важи за незаменлив бонус кога станува збор за оставање на прв впечаток. Пораката која ја оставате со парфемот е дека водите грижа за себе и дека во секоја ситуација сакате да мирисате убаво.

Иако изборот ни беше тежок додека патуваме низ светот на парфемите, а сакавме да одвоиме само неколку, одлучивме да ви ги предложиме следните 5 “непоразени”, класични машки парфеми совршени за пролет/лето со кои никогаш нема да погрешите.

1. AZZARO Wanted EDT

Дрвенесто-цитрусен мирис чии балансирани состојки го прават брутално моќен и неодолив и важи за мирис на мажите од 80тите.

Azzaro Wanted е за мажи кои се хедонисти, бунтовни, кои ги следат своите инстинкти, го живеат животот како што сакаат и ги менуваат правилата на играта секој ден со цел да го добијат она што го сакаат.

За мажи со целосна самодоверба и свои правила. Овој експлозивен мирис може да се користи и за секојдневни прилики и за вечерни излегувања, секогаш и секаде.

Оценет е како долготраен мирис и не мора да се грижите дали се чувствува се уште и дали има потреба да се нанесе повторно. Совршен за пролет/лето.

2. PACO RABANNE Invictus EDT

Овој сензуален и свеж мирис е неверојатен спој на цитрусни, дрвенести и водести ноти, кој ја отелотворува и слави машката сила. Многу често е споредуван со Wanted од Azzaro.

И самиот назив на мирисот Invictus што на латински значи непобедлив,  ја отсликува моќта, динамичноста и енергијата во победничкиот пехар сместени во ова елегантно спортско шише.

Гвајаковото дрво во основните мирисни ноти, свежината на грејпфрут, пикантноста на зачините со металот, и на крај дрвенестите ноти, креираат мирис на победа со игривост и живост сосема пригоден за пролетните и летни денови.

3. DOLCE GABBANA Light Blue pour Homme EDT

Идеален мирис за топлите месеци. Еден од најпрепознатливите имиња во светот на мирисите. Во него е скриен медитерански темперамент- отвореност, страст, самоуверност и по малку таинственост.

Тоалетна вода која дава огромна свежина со големото количество на цитрусни ноти кои го содржи на почетокот, а траат со часови. Приказна за радоста на животот и заведувањето.

Суштината на сончев летен ден скоцкана во овој свеж, цитрусно-дрвенест мирис кој предизвикува сензуалност, лежерност, стил и урбан шарм давајќи потполна самодоверба. Нема да погрешите во изборот.

4. ARMANI Acqua di Gio Absolu EDP

Еден од најпродаваните и најпопуларните мириси во САД. Софистициран спој на дрвенести ноти и воденест потпис.

Совршена рамнотежа на топол и сензуален пресврт, не премногу зачинет, не премногу остар, а сепак балансира помеѓу чистиот мирис на свежа вода и топлината од дрвенестите ноти.

Долготраен машки мирис во кој преовладува пачули. 

5. Dior Sauvage EDT

Опишан како чудовиште од комплименти, кој иако е доста популарен последниве неколку години, сепак мора да признаеме дека мириса неверојатно и чисто, па затоа и е доста обожуван.

Мирис кој трае и по цели денови, погоден за секакви прилики, весел, мистериозен и сензуален. Нотите на калабриски бергамот додаваат зачинети композиции за целост и сензуалност, а морското оревче е обвиткано во чадени акценти на Ванила Абсолут го прави толку моќен и магнет за комплименти.

Мирис кој никогаш не здосадува.

Се надеваме ви помогнавме во изборот, ве чекаме со ваша рецензија и предлог за следен прилог.

Препорачани производи

БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

За нарачки над 2000 денари, испораката ја плаќаме ние.

СИГУРНО ПЛАЌАЊЕ

Изберете сигурно плаќање со картичка, во готово при достава или на рати.

ОРИГИНАЛНИ ПРОИЗВОДИ

Продаваме исклучиво оригинални производи. ГАРАНТИРАНО!

ПОДАРОК

Можеме да го испорачаме вашиот парфем спакуван како подарок.

БРЗА ИСПОРАКА

Вашата пратка ќе биде процесирана најдоцна следниот работен ден.
Оваа страна користи cookies за да овозможи комплетна фунционалност. За повеќе информации кој тип на податоци се опфатени во cookies, посетете ја страната за Политика на приватност.
Внесете дел од називот на производот што го барате.

Женски парфеми

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor

Машки парфеми

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor